Як витратити “Вовину тисячу” з користю: найпрактичніші варіанти
Взимку 2024-2025 років українці зможуть отримати по 1000 гривень у рамках програми “Зимова єПідтримка”. Менш ніж за тиждень з 1 грудня, коли стартувала програма, заявки на отримання цієї тисячі подали вже майже 5 мільйонів осіб.
“Апостроф” з’ясовував, як оформити “Вовину тисячу”, а також як витратити її з найбільшою користю.
З 1 грудня українці мають змогу одноразово отримати 1000 гривень. Офіційно це називається “Зимова єПідтримка”, а неофіційно – “Вовина тисяча”, бо її анонсував президент Володимир Зеленський.
Оформити заповітну тисячу можна через програму “Дія”. Крім того, необхідно відкрити картку “Національний кешбек” в одному з українських банків, що беруть участь у програмі: “ПриватБанк”, “Ощадбанк”, монобанк (“Універсал Банк”), Raiffeisen Bank, “А-банк”, ПУМБ, “Сенс Банк”, Ukrsibbank, “Укргазбанк”, “Банк Глобус”, “Акордбанк”, “Банк Кредит Дніпро”, Банк “КЛІРИНГОВИЙ ДІМ”, “РАДАБАНК”.
“Зимова єПідтримка” надаватиметься лише тим, хто фізично знаходиться в Україні. Як раніше заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, якщо тисячу отримає хтось, хто перебуває за кордоном, йому доведеться її повернути. Заява виглядає дещо дивною з огляду на те, що “Дія” самостійно перевірятиме дані Державної прикордонної служби, і, якщо з’ясується, що людина не в Україні, їй просто не оформлять заявку.
При цьому є можливість оформити та отримати “Зимову єПідтримку” без допомоги “Дії”. Пенсіонери, а також люди, які отримують соціальну допомогу через “Укрпошту”, зможуть це зробити також через “Укрпошту”. Для цього їм необхідно звернутися до найближчого поштового відділення або просто до листоноші.
Є опція оформити заявку в обхід “Дії” безпосередньо в банку, але вона також доступна обмеженому колу громадян, а саме: опікунам дітей, особам, які не мають ідентифікаційного коду, громадянам віком від 65 років (опція стане доступною з 10 грудня).
А у нас у квартирі газ
Отримати “Вовину тисячу” – одна річ, треба її ще й витратити.
Тисяча гривень у рамках програми “Зимова єПідтримка” може бути використана для оплати вітчизняних товарів та послуг. Грошові розрахунки можливі лише у безготівковій формі.
На що найкраще витратити ці гроші? Однозначної відповіді тут не може бути, оскільки в різних людей різні потреби.
Однак, враховуючи обмеженість коштів, що виділяються, а також можливостей їх використання, можна змоделювати найбільш логічні варіанти.
Перший з них – оплата комунальних послуг.
Покрити вартість всіх послуг ЖКГ навряд чи вдасться, а ось заплатити за опалення, рахунки за яке прийдуть вже у грудні, цілком реально. На те це і зимова “єПідтримка”.
Після опалення найдорожчими житлово-комунальними послугами є холодне водопостачання та електроенергія. Рахунок за воду цілком може становити близько 1000 гривень для середньої квартири. 100 кіловат-годин, які в середньому на місяць споживає сім’я з трьох осіб, коштують 432 гривні. Якщо по світлу є заборгованість, “Зимова єПідтримка” допоможе її з лишком ліквідувати.
При цьому деякі сім’ї зможуть ухитритися і сплатити всі квитанції з “комуналки”. Візьмемо для прикладу домогосподарство, в якому проживає подружжя з двома дітьми (неповнолітні самостійно не можуть подавати на “єПпідтримку”, за них це робить хтось з батьків). Загалом такій родині одноразово буде доступно 4000 гривень. По ідеї, цього має вистачити на оплату більшості комунальних послуг (1200 гривень – опалення, 900 гривень – холодна вода, 500 гривень – гаряча вода, 450 гривень – електрика, 300 гривень – послуги ЖЕКу, 150 гривень – стаціонарний телефон, 40 гривень – газ). Ще вдасться за інтернет та мобільний зв’язок заплатити.
Здоров’я не купиш, але….
Гроші в рамках програми “Зимової єПідтримки” можна використати на придбання ліків. Медикаменти постійно дорожчають і багатьом, особливо пенсіонерам, вони недоступні.
По-справжньому дорогі ліки, наприклад, для лікування онкології, які коштують тисячі, а то й десятки тисяч гривень, купити на ці гроші не вийде, але на більш доступні засоби їх, безумовно, вистачить.
Так, людина, яка має проблеми із серцево-судинною системою, зможе обзавестися пристойним тонометром (від 500 гривень), а також купити кілька упаковок каптопресу, який знижує кров’яний тиск (70-100 гривень кожна), кардіомагніл (130-200 гривень за баночку), корвалол (30 гривень за флакон).
Ці гроші можна витратити і на покупку антибіотиків – аугментину, сумамеду, сорцефу (від 300 гривень), якщо на них, звичайно ж, виписано рецепт.
Ну, а якщо ніякого конкретного захворювання немає, можна просто поповнити домашню аптечку найпоширенішими засобами – медичний спирт, перекис водню, йод, бинт, термометр, аспірин, спазмалгон, спреї від кашлю і нежиті, активоване вугілля, знову-таки, корвалол.
Також можна здійснити медичний візит, який довго відкладався. Наприклад, 1000 гривень має вистачити на одну зубну пломбу чи декілька УЗД у недорогій приватній клініці.
Слід знати, що ті, хто оформить “єПідтримку” через “Укрпошту”, зможуть використати надані 1000 гривень лише через поштового оператора. На щастя, в нього є сервіс “Аптека Укрпошта”, за допомогою якого можна замовити необхідні ліки.
Запасаємо продукти на зиму
Досить розумна думка – витратити тисячу гривень на придбання продуктів харчування.
Багато хто може не погодитися, аргументуючи це тим, що такої суми вистачить лише на один похід до супермаркету, щоб запастися продуктами на тиждень – та й те, не так, щоб сильно шикувати.
Все так і є. А тому – це лише додатковий аргумент на користь того, щоби “Зимову єПідтримку” витратити на поповнення запасів на зиму. Тут головне після цього в зимову сплячку не впасти.
Ймовірно, є сенс використовувати цю суму на придбання товарів, зокрема, з тривалим терміном зберігання.
Що це може бути? Ну, наприклад: три пачки гречки (по 40 гривень за 1 кілограм), дві пачки рису (по 50 гривень за 1 кілограм), одна пляшка соняшникової олії (60 гривень за 0,85 літра), пачка цукру (40 гривень за 1 кілограм), три пачки макаронів (по 30 гривень за 0,5 кілограма), свиняче сало (100 гривень за 0,5 кілограма), банка свинячої тушонки (120 гривень за банку по 0,5 кілограма), дві банки рибних консервів “Сардини” (60 гривень за 1 банку 240 грамів), пачка вершкового масла (90 гривень за пачку 180 грамів), 5 кілограмів картоплі (4 гривні за 1 кілограм).
По ідеї, перезимувати вийде.
Знову ж таки, якщо згадати родину з чотирьох осіб, то у них на руках буде одразу 4000 гривень, а це означає, що купити на ці гроші можна буде набагато більше самих різних товарів.
Допомагаючи ЗСУ, допомагаєш собі
Якщо говорити про використання 1000 гривень у рамках програми “єПідтримки” з найбільшою користю, не можна не згадати про донати ЗСУ.
Хтось може заперечити, що людина, яка переведе всю суму на користь української армії, сама від цього жодної користі не отримає. Скажемо прямо: це хибне судження. По-перше, така людина, напевно, отримає велике моральне задоволення. По-друге, допомагаючи ЗСУ, ми допомагаємо державі, а отже, і самим собі.
Донати на армію передаються через різноманітні благодійні фонди. У багатьох банках, які беруть участь у програмі “єПідтримка”, відповідна функція є.
При цьому необов’язково донатити всю суму одному благодійному фонду – 1000 гривень можна поділити між кількома з них.
Задонатити можна і через “Укрпошту” – щоправда, лише у містах, тоді як у сільських поштових відділеннях це зробити не вийде.
До речі, допомогти ЗСУ можна і з матеріальною користю для себе, купивши на 1000 гривень “військові” облігації. Їх купівля оформляється через “Дію”. Багато на цьому не заробиш, але при прибутковості облігацій 15% через рік додатково буде 150 гривень.
Скільки людей оформлять “Зимову єПідтримку”, сказати важко. Як було зазначено вище, на неї не можуть претендувати ті, хто перебуває за кордоном. Також не всі з тих, хто залишається в Україні, захочуть її отримати – з різних міркувань. Але якщо припустити, що 15 мільйонів українців оформлять “Вовину тисячу” і задонатять її нашим військовим, ЗСУ отримають 15 000 000 000 гривень. Так-так, саме таку суму – 15 мільярдів гривень. Це понад 350 мільйонів доларів. Для порівняння, останній транш військової допомоги США Україні становив 725 мільйонів доларів.
Comments (0)