Які долари не вдасться здати в обмінники та банки: що обов’язково потрібно перевірити

Українські банки та обмінники можуть не приймати деякі купюри іноземних валют – у т.ч., долари. Причому на “законних” підставах – адже чинні правила дозволяють відмовлятися від прийому зіпсованих банкнот.

Про це розповіли в НБУ. Там зазначили, що йдеться, зокрема, про купюри з:

  • пошкодженими елементами дизайну та захисту;
  • друкарськими недоліками.

Крім того, у банках можуть не приймати долари, які мають зміни початкового кольору паперу чи зображення. А також:

  • порвані/різані;
  • обпалені/старі/гнилі.

Відмовитися приймати можуть і банкноти, які мають загальні забруднення або такі, що займають половину банкноти. У тому числі видимі в ультрафіолетових променях.

“У таких серйозних випадках банкноти можна здати на інкасо (за окрему плату. – Ред.). А всі решта, навіть зім’яті, трішки забруднені або потерті, повинні прийматися до обміну”, – розповіли в регуляторі.

Банкам та обмінникам заборонено встановлювати обмеження щодо номіналів купюр

В НБУ наголосили: банкам та небанківським фінустановам заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу дійсних та справжніх банкнот іноземної валюти. Це правило стосується й року випуску банкнот.

Тобто старі, але в хорошому стані купюри в українців приймати зобов’язані. Відповідно, відмова деяких кас брати “старі” долари у хорошому стані є приводом для скарги на гарячу лінію НБУ.

Які гривні можуть відмовитись приймати

Крім доларів, банки, магазини та інші юридичні особи в Україні можуть не приймати деякі купюри гривні. Йдеться, за правилами, про купюри:

  • пошкоджені вогнем, водою, різними рідинами чи хімікатами тощо;
  • площа яких під час приймання та обробки може стати меншою за 55% початкової площі банкноти.

Також можуть відмовити у прийомі грошей, якщо банкноти, забруднені хімічними та радіоактивними речовинами, будь-якими токсичними органічними субстанціями, що впливають або за певних умов можуть негативно впливати на здоров’я людини. А крім того, якщо пошкодження двох або більшої кількості банкнот призвело до їх склеювання (спікання), то власнику банкнот не рекомендується самостійно порушувати цілісність групи склеєних банкнот.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *