Названо космічні зарплати суддів в Україні: сума може здивувати

В Україні судді заробляють понад 400 тис. грн на місяць. При цьому залежно від суду зарплата може коливатись від 75 тис. до 420 тис. грн.

OBOZ.UA проаналізував десятки декларацій та зібрав зарплати “служителів Феміди” в різних судах. Зарплата судді залежить від посади (голова суду заробляє більше), а також від юрисдикції. У районних судах можуть платити в рази менше, ніж суддям спеціалізованих суддів, чи тим паче Верховного, Конституційного суду.

Місцеві суди. Заступник голови Дзержинського районного суду Харкова Євген Невеніцин минулого року заробив 949 010 грн. У середньому це близько 79 тис. грн на місяць. Ця зарплата близька до заробітної плати прокурорів обласних прокуратур.

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Людмила Поліщук за минулий рік задекларувала зарплату в 1 107 958 грн. Це близько 92,3 тис. грн на місяць.

Чим вища інстанція, тим більше платять суддям. Наприклад, Олена Копитова, суддя Північного апеляційного господарського суду, минулого року задекларувала 1 872 856 грн. У середньому це 156 тис. грн на місяць.

Верховний суд. Суддя Верховного суду у Касаційному адміністративному суді Вікторія Мацедонська за минулий рік задекларувала зарплату в розмірі 3 925 278 грн. Це приблизно 327,1 тис. грн на місяць. Варто зазначити, що для судді Верховного суду це порівняно середня зарплата.

Суддя Верховного суду Костянтин Огороднік минулого року заробив 4 183 733 грн. Це в середньому 348,6 тис. грн на місяць.

Конституційний суд. Суддя КСУ Віктор Кривенко минулого року задекларував зарплату в розмірі 4 956 441 грн. Це 413 тис. грн на місяць.

Як раніше писав OBOZ.UA, в Україні уряд затвердив постанову №1332, якою ввів нову вимогу для бронювання співробітників. Усі критичні підприємства мають виплачувати середню зарплату, розмір якої не менший ніж 2,5 мінімалки (20 тис. грн) упродовж останнього кварталу. Працівники-претенденти на бронювання також повинні будуть мати таку зарплату щонайменше місяць цього кварталу.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *