Скандал у 155-й бригаді: на навчання до Франції відправили “ухилянтів”, яких упіймали при спробі незаконно перетнути кордон

Колишнє командування 155-ї окремої механізованої бригади “Анна Київська” надавало допомогу ухилянтам у перетині кордону під виглядом проведення навчань для українських бійців у ЄС.

З-поміж військових цієї бригади, які пішли в СЗЧ на території Франції, 12 осіб раніше вже затримували за незаконний перетин кордону. Про це повідомила радниця директора ДБР із комунікацій Тетяна Сапьян в ефірі національного телемарафону. Її слова цитує Telegram-канал відомства, пише obozrevatel.com

“У списки на навчання у Францію потрапляли так звані ухилянти. Це люди, які намагаються незаконно перетнути кордон, знаходять тих, хто їм допомагає, і платять за це гроші. Вони, коли їх затримують, платять просто адміністративний штраф. І 12 осіб ухилянтів потрапили в списки на навчання у Францію”, – розповіла Сапьян.

За її словами, колишній командир 155-ї бригади шукав саме таких людей і вносив їх у списки для відправлення на навчання до Франції.

“Це виявлена схема, яка працювала в бригаді”, – сказала радниця ДБР.

Вона зазначила, що слідство встановлює всіх причетних та обставини правопорушень у 155-й ОМБ.

Раніше французькі медіа поширили інформацію, що військові, які тренували українську бригаду “Анна Київська” у Франції перед її відправленням на фронт, заявили про “кількадесят” випадків дезертирства під час підготовки.

Нагадаємо, 20 січня ДБР затримало колишнього командира 155-ї ОМБР імені Анни Київської Дмитра Рюмшина, який допустив масове самовільне залишення частини підлеглими. Його підозрюють у дозволі підлеглим йти в СЗЧ, що призвело до ускладнення виконання окремих бойових завдань через недостатню чисельність особового складу.

А 8 січня на Рівненщині ДБР затримало командира однієї з рот 155 ОМБр імені Анни Київської, бійці якої масово дезертували та йшли у СЗЧ. Його підозрюють у тому, що він самовільно залишив частину та спонукав до цього побратимів. Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *